Pirkimo taisyklės

1. Bendrosios nuostatos

1.1 Prekių pirkimo – pardavimo taisyklės (toliau „Taisyklės“) yra dokumentas, nustatantis bendras Pirkėjo ir Pardavėjo teises bei pareigas, prekių pirkimo ir apmokėjimo už jas sąlygas, prekių pristatymo ir grąžinimo tvarką bei abiejų šalių atsakomybę.
1.2. Šios Taisyklės galioja perkantiems prekes elektroninėje parduotuvėje “Linen Cookie” (www.audiniaiinternetu.com), toliau – “e-parduotuvė”.

2. Pirkimo – pardavimo sutarties sudarymas

2.1 Prekių pirkimo-pardavimo sutartis įsigalioja nuo to momento, kai Pirkėjas e-parduotuvėje suformuoja prekių krepšelį, nurodo asmens duomenis, pristatymo adresą ir apmokėjimo būdą, patvirtina, kad susipažino/sutinka su Taisyklėmis  bei Privatumo politika, patvirtina užsakymą.

3. Pirkėjo teisės

3.1 E-parduotuvės pirkėjais gali būti:
3.1.1 Juridiniai asmenys;
3.1.2 Fiziniai nepilnamečiai asmenys nuo 14 metų iki 18 metų, turintys tėvų/rūpintojų sutikimą;
3.1.3 Veiksnūs fiziniai asmenys, sulaukę pilnametystės, kurių veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka.
3.2 Pirkėjas turi teisę pirkti visas prekes, esančias e-parduotuvėje www.audiniaiinternetu.com šiose Taisyklėse nustatyta tvarka.
3.3 Pirkėjas turi teisę atšaukti prekių pirkimo-pardavimo sutarties sudarymą iki to momento, kol nurodytu elektroniniu paštu negauna prekių užsakymo patvirtinimo.

4. Pirkėjo pareigos

4.1 Pirkėjas, pirkdamas prekes e-parduotuvėje, susipažįsta su šiomis pirkimo – pardavimo taisyklėmis ir sutinka jų laikytis.
4.2 Pirkėjas įsipareigoja nurodyti teisingus duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį, pristatymo adresą, el. paštą), reikalingus sklandžiam prekių pirkimo-pardavimo sutarties vykdymui. Pasikeitus duomenims – Pirkėjas privalo juos atnaujinti.
4.3 Pirkėjas įsipareigoja sumokėti už užsakytas prekes per 2 darbo dienas nuo užsakymo patvirtinimo. Jeigu Pirkėjas neatlieka mokėjimo per nustatytą terminą – prekių rezervacija atšaukiama ir užsakymas anuliuojamas.

5. Pardavėjo teisės

5.1 Pardavėjas turi teisę bet kuriuo momentu pakeisti ir papildyti šias Taisykles, atsižvelgiant į pasikeitusias pardavimo aplinkybes bei teisės aktų nustatytus reikalavimus.
5.2 Pardavėjas turi teisę atšaukti Pirkėjo užsakytų prekių rezervaciją, jei Pirkėjas neapmoka už jas per 2 darbo dienas nuo užsakymo patvirtinimo momento.
5.3 Pardavėjas, atsiradus svarbioms aplinkybėms, gali laikinai arba iš viso nutraukti e-parduotuvės veiklą apie tai iš anksto neinformavęs Pirkėjo.
5.4 Pardavėjas turi teisę be išankstinio įspėjimo apriboti ar sustabdyti Pirkėjui galimybę pirkti e-parduotuvėje, jei Pirkėjas bando pakenkti e-parduotuvės darbui.

6. Pardavėjo pareigos

6.1 Pardavėjas įsipareigoja sudaryti sąlygas Pirkėjui tinkamai naudotis e-parduotuvės teikiamomis paslaugomis.
6.2 Pardavėjas įsipareigoja pristatyti užsakytas prekes Pirkėjo nurodytu adresu naudojantis trečiųjų asmenų paslaugomis (AB “Lietuvos paštas”, kurjerių tarnyba, paštomatų).
6.3 Pardavėjas, atsiradus svarbioms aplinkybėms, negalėdamas Pirkėjui pristatyti jo užsakytos prekės, įsipareigoja pasiūlyti analogišką prekę, o Pirkėjui nesutikus priimti prekės analogo – suteikti jam atitinkamos sumos nuolaidos kuponą kitam pirkimui arba grąžinti jam sumokėtus pinigus per 14 dienų.

7. Prekių pirkimas

7.1 Prekių kainos e-parduotuvėje yra nurodytos eurais. Į pateiktą kainą yra įskaičiuotas 21% PVM (pridėtinės vertės mokestis).
7.1 Pirkėjas, norėdamas pirkti e-parduotuvėje:
7.1.1 Išsirenka norimą prekę ir atidžiai perskaito prekės aprašymą,
7.1.2 Pasirenka norimą prekės kiekį ir deda ją į krepšelį, spaudžiant mygtuką „Į krepšelį“. Mažiausias parduodamas prekės kiekis yra nurodytas kiekvienos prekės aprašyme (kai kurie audiniai kerpami kas 10 cm, kiti – kas 25 cm, juostelės kerpamos kas 100 cm).
7.1.3 Sudėjęs visas norimas pirkti prekes į krepšelį, Pirkėjas spaudžia mygtuką „Užsisakyti“.
7.1.4 Jeigu Pirkėjas jau turi susikūręs savo paskyrą e-parduotuvėje ir yra prie jos prisijungęs, tuomet spaudžia mygtuką „Pereiti prie apmokėjimo“. Jeigu Pirkėjas paskyros dar neturi, norint įsigyti prekių, jam bus pasiūlyta ją susikurti suvedant į tam tikrus laukelius savo asmens duomenis, kontaktinę informaciją, pristatymo adresą.
7.1.5 Nurodžius pristatymo adresą, Pirkėjas turi pasirinkti pristatymo būdą: siuntimas registruotu pirmenybiniu Lietuvos paštu, Omniva paštomatais, siuntimas per kurjerių tarnybą. 
7.1.6 Perskaitomos Taisyklės ir susipažįstama su Privatumo politika ir, Pirkėjui sutinkant su jomis, varnele pažymimas laukelis „Su Taisyklėmis susipažinau ir sutinku”, “Su Privatumo politika susipažinau ir sutinku”.
7.1.7 Pasirenkamas mokėjimo būdas (bankiniu pavedimu arba PayPal) ir užbaigiamas pirkimas paspaudus mygtuką „Patvirtinu užsakymą“.

8. Prekių pristatymas

8.1 Užsakytas prekes Pardavėjas suruošia ir išsiunčia per 3-5 darbo dienas nuo Pirkėjo apmokėjimo įskaitymo į Pardavėjo banko sąskaitą dienos.
8.2 Lietuvoje prekės pristatomos Pirkėjo nurodytu adresu:
8.2.1 Registruotu pirmenybiniu Lietuvos paštu, Omnivos paštomatu arba kurjeriu.
8.3 Prekių pristatymo Lietuvoje terminai:
8.3.1 Registruotu pirmenybiniu paštu prekės pristatomos per 2-4 darbo dienas nuo apmokėjimo už prekes gavimo dienos,
8.3.2 Kurjerių tarnyba ir Omnivos paštomatai prekes pristato per 1-2 darbo dienas nuo apmokėjimo už prekes gavimo dienos. Paštomatą prekių pristatymui parenkame artimiausią Jūsų nurodytam adresui arba galite nurodyti pageidaujamą paštomatą užsakymo pastabose.
8.4 Prekių pristatymo Lietuvoje kainos:
8.4.1 3 eur siunčiant prekes Lietuvos paštu,
8.4.2 3 eur siunčiant prekes Omnivos paštomatais,
8.4.3 4.40 eur siunčiant prekes per kurjerių tarnybą.
8.4.5 NEMOKAMAS pristatymas perkant prekių už 49 Eur ir daugiau.
8.5 Į Europos šalis Pirkėjams prekės siunčiamos Lietuvos paštu arba kurjerių tarnyba. Pristatymo terminas: 5-20 darbo dienos nuo apmokėjimo už prekes įskaitymo į Pardavėjo banko sąskaitą dienos.

9. Prekių grąžinimas

9.1. Prekių grąžinimas vykdomas vadovaujantis 2001m. birželio 29 d. LR Ūkio ministro įsakymu Nr. 217 “Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo”.
9.2 Remiantis 2001m. birželio 29 d. LR Ūkio ministro įsakymu Nr. 217 “Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo” audiniai yra įtraukti į negrąžintinų ir nekeičiamų prekių kategoriją.
9.3 Jeigu Pirkėjui buvo parduota netinkamos kokybės prekė, kurios aprašyme nebuvo nurodyti trūkumai, Pardavėjas gali pasiūlyti Pirkėjui pakeisti netinkamos kokybės prekę tinkamos kokybės preke, atitinkamai sumažinti nekokybiškos prekės kainą suteikiant nuolaidą kitam Pirkėjo užsakymui arba grąžinti už prekę bei jos pristatymą sumokėtus pinigus. Pinigai grąžinami į Pirkėjo nurodytą banko sąskaitą per 14 dienų.
9.4 Nekokybiška prekė turi būti grąžinta originalioje pakuotėje, kurioje ji buvo pristatyta. Pakuotė turi būti nesugadinta, švari, tinkamai paruošta ir įpakuota. Jei daiktas neturi originalios pakuotės (pvz., audinys), tuomet Pirkėjas jį įpakuoja į tinkamą kitą pakuotę, kuri užtikrintų prekės nesugadinimą grąžinimo metu.
9.5 Prekes grąžina Pirkėjas savo lėšomis, išskyrus atvejus, kai prekė yra grąžinama dėl netinkamos kokybės. Pirkėjas nekokybišką prekę gali grąžinti per 14 dienų nuo jos gavimo.
9.6 Dėl skirtingų kompiuterių monitorių bei telefonų ekranų raiškos nustatymų, skirtinguose kompiuteriuose bei telefonuose prekės spalva gali skirtis, t.y. neatitikti realybėje esančios prekės spalvos. Pirkėjas neįgyja teisės į įsigytų prekių grąžinimą, jei jo netenkina prekių spalva, forma, dydis.

10. Dovanų kupono įsigijimo sąlygos

10.1 Dovanų kupono turėtojas turi teisę savo nuožiūra įsigyti prekių, kurių vertė prilygsta Dovanų kupone nurodytai sumai.
10.2 Dovanų kupono turėtojas prekes išsirinkti ir užsakyti gali e-parduotuvėje www.audiniaiinternetu.com. Dovanų kuponu galima atsiskaityti ir už prekių pristatymą.
10.3 Dovanų kuponas panaudojamas įvedus kupono kodą prekių krepšelyje esančiame laukelyje “Kuponai”.
10.4 Įsigyjant prekių, kurių vertė viršija sumą, nurodytą dovanų kupone – trūkstamą sumą galima sumokėti bankiniu pavedimu. Išsirinkus prekių už mažesnę sumą, dovanų kupone nurodytos sumos likutis negrąžinamas.
10.5 Kuponas galioja 3 mėnesius nuo jo įsigijimo datos. Pasibaigus dovanų kupono galiojimo terminui, kuponas nustoja galioti, o kupone nurodyta pinigų suma negrąžinama.
10.6 Dovanų kuponu galima atsiskaityti vieną kartą.
10.7 Dovanų kupono turėtojui, atsiskaitančiam Dovanų kuponu, PVM sąskaita- faktūra neišrašoma.

11. Atsakomybė

11.1 Pirkėjui tenka visa atsakomybė už e-parduotuvės registracijos formoje pateiktų duomenų teisingumą. Pardavėjas neatsako už pasėkmes, atsiradusias dėl to, kad Pirkėjas registracijos formoje pateikė netikslius duomenis.
11.2 Pirkėjas visiškai atsako už savo veiksmus, atliktus naudojantis e-parduotuve.
11.3 Pardavėjas atsako už tinkamą e-parduotuvės funkcionavimą, tinkamą ir suprantamą prekių aprašymą, teisingos informacijos pateikimą Pirkėjui.

12. Intelektinės nuosavybės teisė

12.1 Pirkėjas sutinka su tuo, kad e-parduotuvei priklauso visos turtinės ir neturtinės teisės, susijusios su teikiamomis paslaugomis/parduodamomis prekėmis, įskaitant bet kokias intelektinės nuosavybės teises.
12.2 Draudžiama kopijuoti ir platinti e-parduotuvėje publikuojamą vaizdinę bei tekstinę informaciją komerciniais tikslais negavus raštiško Pardavėjo sutikimo.
12.3 Bet koks e-parduotuvės nuotraukų, paveikslėlių ar tekstinės informacijos dalijimasis ar demonstravimas internetinėje erdvėje nekomerciniais tikslais yra leistinas tik su nuoroda į šaltinį.

13. Privatumo politika ir duomenų apsauga

13.1 Asmens duomenys – tai bet kokia informacija, susijusi su fiziniu asmeniu, kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti nustatyta pasinaudojant atitinkamais duomenimis (pvz., vardu, pavarde, asmens kodu, adresu, telefono numeriu ar kita informacija).
13.2 Kokius asmens duomenis renka audiniaiinternetu.com? Kad galėtume įvykdyti savo įsipareigojimus Jums kaip savo klientui, mums reikia tam tikrų Jūsų asmens duomenų. Šiuos duomenis pateikiate susikurdami paskyrą ar užsakant prekes mūsų e-parduotuvėje: vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, elektroninį paštą. Teisę rinkti (tvarkyti) Jūsų asmens duomenis įgyjame po to, kai sutinkate su mūsų Pirkimo taisyklėmis ar/ir užsisakydami naujienlaiškius.
13.3 Kokiu tikslu renkami (tvarkomi) asmens duomenys? Mes įsipareigojame rinkti ir tvarkyti Jūsų asmens duomenis tokia apimtimi, kiek būtina konkrečiam tikslui įgyvendinti:
– pristatyti Jums įsigytas prekes,
– išrašyti PVM sąskaitą-faktūrą už įsigytas prekes,
– esant Jūsų sutikimui, nurodytu elektroniniu paštu siųsti naujienlaiškius tiesioginės rinkodaros tikslais (apie vykstančias akcijas, teikiamas nuolaidas, naujas prekes ir pan.).
13.4 Kam teikiame Jūsų duomenis? Mes, tvarkydami asmens duomenis, įsipareigojame laikytis konfidencialumo. Informacija gali būti atskleista kitoms šalims tik, kad galėtume įvykdyti savo įsipareigojimus Jums kaip savo klientui. Mes galime pateikti Jūsų duomenis duomenų tvarkytojams (subrangovams), kurie teikia mums paslaugas ir tvarko Jūsų duomenis mūsų, kaip duomenų valdytojo, vardu. Duomenų tvarkytojai turi teisę tvarkyti asmens duomenis tik pagal mūsų nurodymus ir tik ta apimtimi, kiek tai yra būtina siekiant tinkamai vykdyti sutartyje nustatytus įsipareigojimus. Pasitelkdami subrangovus, imamės visų reikiamų priemonių, kad užtikrintume, jog ir mūsų duomenų tvarkytojai būtų įgyvendinę tinkamas organizacines ir technines saugumą užtikrinančias priemones bei išlaikytų asmens duomenų paslaptį. Jūsų asmens duomenis teikiame:
– siuntų tarnyboms, kurios tvarko duomenis tam, kad galėtų pristatyti Jums įsigytas prekes;
– mūsų buhalterinę apskaitą tvarkančiai įmonei, kuri tvarko buhalterinės apskaitos dokumentus (PVM sąskaitas-faktūras, bankinius ir PayPal mokėjimus), kuriuose yra pateikti Jūsų asmens duomenys;
– informacinių technologijų įmonėms, kurios duomenis tvarko, kad užtikrintų informacinių sistemų kūrimą, tobulinimą ir palaikymą;
– skolų išieškojimo bendrovėms: mes turime teisę teikti įsipareigojimų neįvykdžiusių duomenų subjektų (skolininkų) duomenis tam, kad būtų galima valdyti įsiskolinimą;
– valstybės institucijoms galime teikti Jūsų duomenis atsakydami į teismo arba valstybės institucijų prašymus, tačiau tik ta apimtimi, kiek tai būtina siekiant tinkamai laikytis teisės aktų.
13.5 Kiek laiko saugome Jūsų duomenis? Tvarkydami Jūsų asmens duomenis mes įgyvendiname organizacines ir technines saugumą užtikrinančias priemones, kurios padeda apsaugoti asmens duomenis nuo atsitiktinio arba neteisėto sunaikinimo, pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio kito neteisėto tvarkymo. Pirkėjų duomenys bus saugomi tol, kol jie nesikreips į mus su prašymu dėl pateiktų duomenų nebetvarkymo, sunaikinimo (“teisės būti pamirštam”). Sutikimas tvarkyti Jūsų duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais galioja du metus nuo paskutinio Jūsų aktyvumo pasireiškimo (paspaudimo ant naujienlaiškio, užsakymo atlikimo ir pan.).
13.6 Kokios yra Jūsų teisės? Jūs turite teisę:
– gauti informaciją apie Jūsų asmens duomenis, iš kur ir kaip asmens duomenys yra surinkti bei, kaip mes juos tvarkome;
– kreiptis į mus su rašytiniu prašymu pataisyti savo asmens duomenis, nebetvarkyti jų, sunaikinti juos, jeigu duomenys yra neteisingi, pateikti ne visi arba netikslūs, arba jeigu jie nebereikalingi, atsižvelgiant į tikslus, kuriems buvo surinkti. Tokiu atveju Jūs turėtumėte pateikti prašymą, kurį gavę mes patikrinsime pateiktą informaciją ir imsimės reikiamų veiksmų. Mums labai svarbu turėti tikslius Jūsų asmens duomenis;
– kreiptis į mus su prašymu sunaikinti asmens duomenis arba nebetvarkyti jų, išskyrus prašymą nebesaugoti asmens duomenų. Tokie duomenys nebesaugomi tik tuo atveju, jei Jums susipažinus su savo asmens duomenimis nustatote, kad asmens duomenys tvarkomi neteisėtai arba nesąžiningai;
– nesutikti, kad būtų tvarkomi Jūsų asmens duomenys, kai šie duomenys tvarkomi arba juos ketinama tvarkyti tiesioginės rinkodaros tikslais;
– bet kuriuo metu atšaukti duotą sutikimą tvarkyti duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais – iš savo elektroninio pašto atsiunčiant žinutę su tekstu “NEBESIŲSTI” el. paštu info@audiniaiinternetu.com arba naujienlaiškio pabaigoje paspaudžiant mygtuką “Unsubscribe” (liet.k. nebeprenumeruoti);
nuo 2018 m. gegužės 25 d. įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo) Jūs taip pat turite teisę į duomenų perkeliamumą ir teisę reikalauti ištrinti duomenis („teisė būti pamirštam“) arba prašyti apriboti jų tvarkymą.

Jeigu turite bet kokių klausimų, susijusių su asmens duomenų tvarkymu arba šiomis Privatumo ir duomenų apsaugos taisyklėmis, arba pasiūlymų, prašome susisiekti su mumis tel. +370 633 95193, el. paštu info@audiniaiinternetu.com arba paprastuoju paštu UAB “Narvita”, Ukmergės g. 315B, 06306 Vilnius, Lietuva. Prašymai dėl asmens duomenų ištaisymo, nebetvarkymo, sunaikinimo įvykdomi per 30 dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

13.7 Kur galite rasti mums pateiktus savo asmens duomenis? Pirkėjai, susikūrę paskyrą mūsų e-parduotuvėje, savo asmens duomenis gali peržiūrėti mūsų siųstoje užsakymo patvirtinimo žinutėje, PVM sąskaitoje-faktūroje bei prisijungę prie savo paskyros:
Mano paskyra -> Adresai
Mano paskyra -> Vartotojo informacija

Neregistruoti (nesusikūrę paskyros) pirkėjai jų pateiktus asmens duomenis gali rasti mūsų siųstoje užsakymo patvirtinimo žinutėje, taip pat siųstoje PVM sąskaitoje-faktūroje.

14. Slapukai ir jų tipai. Slapukų pašalinimas.

14.1 Slapukas (angl. k. cookies) yra mažas tekstinis failiukas, siunčiamas į Jūsų naršyklę apsilankymo metu. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios itin svarbios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo adresas, asmens kodas ir pan.), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti.
14.2 Slapukų tipai:
– Būtinieji slapukai būtini tam, kad galėtumėte žvalgytis po interneto svetainę ir naudotis jos funkcijomis, tokiomis kaip prieiga prie saugių interneto svetainės sričių. Be šių slapukų negalėtumėte naudotis pageidaujamomis paslaugomis, pavyzdžiui, pirkimo internetu paslauga.
– Veikimą gerinantys slapukai renka informaciją apie tai, kurie puslapiai lankomi dažniausiai, kiek laiko praleidžiama svetainėje, tikrinama, ar lankytojai iš tinklalapių gauna klaidų pranešimų. Šie slapukai nerenka informacijos, leidžiančios atpažinti svetainės lankytoją. Visa šių slapukų renkama informacija yra bendrojo pobūdžio apie visus lankytojus bendrai, todėl ji yra anoniminė. Ji naudojama tik svetainės veiklai pagerinti.
– Funkcijų slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti jūsų pasirinktus dalykus (tokius, kaip jūsų lytis, kalba ar narių paieškos filtrai) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas.
– Tiksliniai arba reklaminiai slapukai slapukai naudojami tam, kad rodytų reklaminius skelbimus, kurie turėtų būti įdomūs būtent jums ir atitiktų jūsų interesus. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad padėtų įvertinti reklaminės kampanijos efektyvumą.
14.3 Kaip pašalinti slapuką? Duotą sutikimą slapukų veikimui bet kada galėsite atšaukti pakeitę savo interneto naršyklės nustatymus. Galite naršyklėje slapukus išjungti, bet tuomet galite netekti galimybės naudotis daugybe funkcijų, kurios būtinos, kad e-parduotuvė tinkamai veiktų. Jeigu jums reikia išsamesnės informacijos apie slapukus, apsilankykite interneto svetainėje www.aboutcookies.org, kur rasite išsamios informacijos, kaip išjungti slapukus naršyklėje, ir kaip pašalinti slapukus, kurie jau yra jūsų kompiuteryje. Kad pašalintumėte slapukus iš mobiliojo telefono, turėsite pasiskaityti telefono naudojimo instrukciją.

15. Baigiamosios nuostatos

15.1 E-parduotuvė, teikdama paslaugas, vadovaujasi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Vartotojų teisių apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo, Mažmeninės prekybos taisyklėmis bei vėlesnių jų redakcijų nuostatomis, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme įtvirtintais asmens duomenų tvarkymo reikalavimais ir kitais teisės aktais, susijusiais su asmens duomenų apsauga, nuo 2018 m. gegužės 25 d. – Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo) bei kitais galiojančiais teisės aktais.
15.2 Visi nesutarimai, kilę dėl šių taisyklių vykdymo, yra sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti – LR įstatymų nustatyta tvarka.

Shopping Cart